Zavřít menu

Kluziště

KLUZIŠTĚ ČESKÉ VELENICE

Pro letošní sezónu bude provoz kluziště oficiálně zahájen 25. 12. 2018.

Provozní doba:

pondělí – pátek od 14:00 do 18:00 hodin
sobota a neděle od 10:00 do 18:00 hodin

Po dobu prázdnin od 25. 12. 2018 do 2. 1. 2019 bude kluziště otevřeno denně od 10:00 do 18:00 hodin.

Vstupné zdarma!

On-line kamera zde

Provozní řád

Eko kluziště Glice® umožňuje bruslit kdekoli, zcela nezávisle na ročním období. Protože plocha je vyráběná v EU z prvotřídních surovin, za použití nejkvalitnější technologie HEAT-PRESS, tlakového lisování za tepla. Výsledkem je plocha o síle 2cm, s extrémně vysokou hustotou molekul. Jeden panel váží cca 35kg a má záruku na vlastnosti a stálost 12 let.

Na ploše se bruslí stejným způsobem a se stejným vybavením jako na vodním ledu. Prvních cca 20 vteřin je třeba si zahřát nůž bruslí a následně začne plocha optimálně klouzat. Rozdíl ve skluzu je mezi vodním ledem a Glice někde mezi 5-10% .

Děti ocení fakt, že pády na plochu méně bolí a plocha nestudí. Také má během celé životnosti stejnou podobu. Nejsou tam žádné praskliny. Brusle je třeba mít nabroušené stejně jako na vodní led, bruslení na nenabroušených bruslích není žádná zábava - brusle budou podkluzovat do stran. Opotřebení ostří je podobné jako na vodním ledu. V závislosti na intenzitě bruslení je po cca 3-5 brusleních dobré si brusle nechat přebrousit.

Plochu je dobré udržovat v čistotě a nelze po ní chodit v botách špinavých od prachu, písku apod. (používají se proto jednorázové návleky).