Zavřít menu

Rekonstrukce venkovních sportovišť v českovelenickém sportovním areálu

Máme skvělou zprávu. Žádost města České Velenice o dotaci z programu Ministerstva pro místní rozvoj na rekonstrukci sportovišť v českovelenickém sportovním areálu byla úspěšná a městem připravený projekt byl vybrán k dotačnímu financování s částkou poskytnuté dotace ve výši 5 387 964,- Kč. Projekt počítá s úplně novým fotbalovým hřištěm s automatickou závlahou. To se posune blíže k současným tenisovým kurtům a na nově zvětšené ploše směrem k Havlíčkově ulici budou nově vybudovány kurty na volejbal a beachvolejbal. Součástí projektu je také nové hřiště s umělým trávníkem a umělým osvětlením. Pro umělou závlahu fotbalového hřiště, údržbu sportovišť a pro užitkovou vodu bude využito nádrží, které budou v areálu nově vybudovány, a do kterých bude svedena voda ze střech budov v areálu. Pro dodávku potřebného množství vody bude zároveň využit vrt, který město v areálu pořídilo v minulém roce. Jak potvrdily čerpací zkoušky, vrt má dostatečnou vydatnost, aby zajistil dostatek vody nejen na zalévání sportovišť, ale i pro využití vody jako užitkové v objektech areálu.

Přijetí dotace schválilo zastupitelstvo města a teď začne opravdový sprint, protože musíme vysoutěžit zhotovitele a hned poté začne realizace stavby.

Rekonstrukce už byla projednána s fotbalovým a volejbalovým oddílem. Tyto oddíly nebudou moci dočasně tato sportoviště využívat, ale už si našly náhradu jak pro tréninky, tak pro soutěže.

Celkové předpokládané náklady rekonstrukce před vysoutěžením dodavatele a jeho ceny jsou téměř 18 mil. Kč. Sportovci a veřejnost v našem městě se tak po letech dočkají úplně nových venkovních sportovišť a navíc získají hřiště s umělou trávou, které tady ani v blízkém okolí doposud nebylo.


Rekonstrukce venkovních sportovišť v českovelenickém sportovním areálu

Přiložené soubory

C4_architektonická situace PDF, 597,3 kB
c4-architektonicka-situace_62xh JPG, 3,6 MB

Zpět na aktuality